Профілактика рецидивів зловживання

Профілактика запою – вірний напрямок на шляху лікування алкогольної залежності. Процес лікування алкогольної залежності зводиться не тільки до лікування запою, але і як говорилося вище, – до профілактики “зривів” (поверненню до зловживання спиртним) на різних етапах утримання від випивки. Це великий комплекс заходів, що включає (найбільш популярні):

1. Різні реабілітаційні методики. Найчастіше це – 12-ти крокові програми, що реалізуються через релігійні спільноти, психотерапевтичні групи, групи взаємодопомоги (т.зв. АА гр. Анонімних Алкоголіків і NA Анонімних Наркоманів), що проводяться стаціонарно або амбулаторно; індивідуальну роботу з психотерапевтом, психоаналітиком і т. д. Вони полягають у: фізичних і розумових вправах, спрямованих на відновлення розладів особистості, що неминуче виникають у людини залежної від психоактивних речовин; корекцію дисгармонії особистості, яка можливо і призвела до зловживання; переоцінці існуючої ситуації, і головне – усвідомленні своїх можливостей і подальшого життя без пристрасті до спиртного. Сюди ж можна віднести і терапію працею т.зв. трудотерапію, що допомагає пацієнтові відволікатися від нав’язливого бажання прийому алкоголю і поліпшуючу його загальне самопочуття.

2. Різні види “кодування” – умовно діляться на медикаментозні (“торпедо”; імплантація, або різні методи введення в організм медикаментозних засобів, що викликають різкі порушення самопочуття при спробі вживати алкоголь; самостійний, усвідомлений прийом пацієнтом тих же засобів у таблетках). Найчастіше виконуються фахівцями (наркологи, психіатри, хірурги, анестезіологи). Не медикаментозні (більш відомі, як метод А.Р.Довженко або просто кодування), проводяться більш різношерстою компанією, – від фахівців медиків, психотерапевтів і психологів до різного роду обдарованих і не зовсім особистостей. Суть методу – формування відрази чи страху перед вживанням спиртних напоїв.

3. Введення пірогенних засобів, що підвищують на деякий час температуру тіла до критичних цифр, чим досягається ефект подібний по ефективності з медикаментозним “обривом запою”. Проведений з певною періодичністю, цей метод може приносити стійкий позитивний результат.

Коротко – метою всіх профілактичних заходів є переведення пріоритетів хворого з лікування згубної звички на повернення до колишнього або початку нового життя без вживання алкоголю. Величезну роль у цьому відіграють рідні та близькі пацієнта. Їх підтримка хворого і допомога у виконанні рекомендацій лікаря допоможуть досягнути очікуваних результатів. Крім, власне виведення з запою, спеціалісти нашої клініки займаються великим спектром заходів, спрямованих на профілактику подальшого зловживання алкоголем, співпрацюють з іншими фахівцями і медичними закладами для вирішення максимально широкого кола питань що стосуються лікування і профілактики запоїв, і орієнтована на досягнення максимально тривалих ремісій. У нашій клініці працюють фахівці, що люблять і знають свою спеціалізацію, працюють над собою і підвищують свої професійні якості для надання максимально якісної допомоги пацієнтам та їх сім’ям. Практика показує, що лікування і тим більше будь-які профілактичні заходи проти волі хворого не приносять позитивних результатів. Людина повинна сама усвідомити згубний вплив алкоголю на свій організм і життя в цілому – і тільки тоді, з’явиться можливість отримати очікуваний результат.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
© 2012-2019 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com