Рецидив – чому відбувається зрив?

Рецидив - чому відбувається зрив?

Залежність є хронічне захворювання, вилікуватися від якого буває дуже непросто. Тому протягом майже всього життя у залежного від наркотиків чи алкоголю є певний ризик зірватися. Є багато факторів, які можуть до цього призвести. Але бажано постаратися від них відгородитися, щоб не було рецидиву.

Причини, які можуть спровокувати зрив

Існує безліч різноманітних причин, які можуть різко вплинути на стан людини, спровокувати рецидив. Серед них варто відзначити:
• Курс лікування, який не був повністю завершений. На перший погляд, може здатися, що людина повністю зцілилась, але десь далеко в душі він чекає того моменту, щоб повернутися до своєї звички. Тому важливо довести реабілітацію до логічного завершення.
• Низький рівень самооцінки, брак мотивації – все це теж може призвести до зривів. Надмірний контроль з боку родичів і близьких людей може пригнічувати деяких, як прояв недовіри з їх боку. Все це на тлі недостатньої впевненості у власних силах нерідко стає причиною рецидиву.
• Сильний емоційний зрив або хронічна перевтома. Якщо часто виникають сварки, різноманітні конфлікти, стримувати емоції стає складно. Все це може привести до психологічного виснаження, через що дехто намагається знайти розраду у своїй звичці, знову випробувати ейфорію. Тому важливо постаратися огранувати колишнього залежного від подібних факторів.
• Надмірна кількість вільного часу, коли людина не знає, чим себе зайняти. Вільний час треба займати чимось цікавим і корисним, щоб навіть не виникало згубних думок.
• Неправильний вибір місця лікування або методики. Є безліч місць, репутація яких вельми сумнівна. Тому варто звертатися тільки в перевірений медичний центр, який має у своєму розпорядженні досвідом і знаннями.

Чи можна передбачити зрив?

Рецидив - чому відбувається зрив?

Рецидив зазвичай трапляється не моментально, а через деякий час під впливом різноманітних факторів. Є ряд передумов, які цілком реально визначити заздалегідь. Тому потрібно намагатися стежити за своїм близьким людиною в процесі одужання. Треба постаратися усунути всі стресові фактори, правильно вихлюпувати негатив, допомагати людині у всьому, якщо він тільки буде потребувати.

Основи формування стійкої ремісії

Є кілька простих правил, які допоможуть назавжди позбутися від наркотичної або алкогольної залежності, звести ризики виникнення зриву до мінімуму. Серед них можна відзначити бажання самої людини знову знайти свободу і здоров’я. Це найголовніший фактор, який дозволяє перемагати хворобу. Чим сильніше бажання, тим швидше й ефективніше буде реабілітація. Відповідно ризики виникнення зриву мінімальні.
Підтримка з боку близьких і оточення грає дуже важливу роль. Проходження лікувального курсу передбачає виникнення різних проблем. Людину потрібно підтримувати, виявляти йому свою довіру, щоб досягти результату.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012 - 2024 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com