Сьогодні жодне свято не проходить без присутності алкоголю. У нас існує традиція випивати по знаменним датам, у тому числі і релігійним, відзначати зі спиртним дні народження, підвищення, першу або чергову заробітну плату, стипендію, премію. Крім того, люди звикли топити в келиху свій смуток, випивати, коли у них якісь проблеми або неприємності, як особистого характеру, так і на роботі, а також просто випивати без усякого приводу. Нерідко, наші співвітчизники випивають відразу велику кількість міцних напоїв, отримуючи глибоке сп’яніння в короткий час.
В нашій місцевості, градація кількості вживаного алкоголю (основних видів), може спиратися на поширену класифікацію, дещо доповнену нами:
Щодо причин і мотивів вживання алкоголю, можна виділити такі варіанти (в порядку зростання тяжкості наслідків регулярного їх повторення):
Ризик захворіти алкоголізмом, здоровим молодим організмом, найчастіше, не розглядається зовсім, в міру величини сили пізнання і величезних запасів компенсації порушень здоров’я. «Здоровий клімат» в гармонійній сім’ї і «здорова» культура вживання алкоголю в тому ж середовищі, значно знижують ризик розвитку будь-яких патологічних форм залежності. Однак, алкоголь має властивості наркогенності, тобто, викликати звикання до регулярних «позитивних» змін емоційного стану у стані сп’яніння. Що, з роками, у багатьох «метеликів» переростає в серйозне захворювання – залежність від алкоголю.
Генетично, до високого ступеня ризику розвитку алкогольної залежності, відносяться діти питущою матері. Також, ризик захворіти алкоголізмом, найбільший для сина батька, який страждає залежністю, без різниці в якому середовищі виховується дитина. У групу високого ризику розвитку будь-яких форм залежності, відносяться: діти з дисфункціональних сімей, з деспотичними формами, дефіцитом виховання; неповні сім’ї.
Прийом алкоголю необхідно завжди тримати під контролем. Якщо, людина перестає контролювати обсяг випитого спиртного, у неї, з часом, починають виявлятися ознаки алкогольної залежності. «Норма випивання» збільшується. Проходить час і особа вже не може пити рідше, ніж раз на день, вранці може з’являтися потреба похмелитись, а це вже є сигналом того, що хвороба прогресує. У «розпал» залежності, доходять до того, що випивають в добу літр, а то й більше. Чим нерідко хваляться. Чим сильніше людина запускає залежність від чарки, тим стрімкіше розвивається її алкоголізм, який вже набуває ознак хронічного. Розвиток хвороби відбувається протягом приблизно трьох-п’яти років і не щадить нікого.
На залежність від алкоголю можуть хворіти люди будь-якої статі, віку, достатку та інтелекту: як молоді, так і ті, кому вже далеко за 50 років: діти, мами, студенти, бізнесмени, професори…
Алкоголізм, легше не перемагати, а не допускати його розвитку. Потрібно завжди дотримуватись допустимих норм вживання спиртного. Особливо, якщо є доступ до інформації по даному захворюванню, відомі генетичні ризики можливого розвитку залежності; присутній здоровий глузд, відповідальність батьків за своє потомство.
При підозрі, можливого розвитку залежності – обов’язкова консультація лікаря нарколога. При констатації неспроможності контролювати прийом алкоголю – необхідно почати лікування і припинити вживати алкоголь. У теорії звучить не складно, а ось на практиці алкоголіки найчастіше не визнають свою залежність і відмовляються від лікарської допомоги. Людина, що потрапила під алкогольну залежність, все розуміє в глибині душі, але дуже боїться, що люди дізнаються про це і поставлять на неї клеймо п’яниці.
Наш наркологічний центр надає всебічну допомогу в діагностиці алкогольної та інших форм залежної поведінки.
Надаємо консультаційну, лікувальну і профілактичну допомогу залежним і членам їх сімей.
Звертайтеся, ми Вам допоможемо! Телефони в Києві: (044)331-4-911, (097)600-6-911.