Це одні з головних і очевидних ознак алкоголізму, з яким випивають люди категорично не згодні. У хід йдуть виправдання, що випивають щоб розслабитися і зняти втому, була стресова ситуація і так далі. Ці ознаки алкогольної залежності маю свої особливості, на які близьким людям варто звернути особливу увагу:
Якщо спочатку людини треба було вмовляти випити чарку-другу, то згодом він починає пити як все його приятелі-алкоголіки і стає сам ініціатором і заводієм різних п’янок. Приводи для випивки знаходяться завжди. З плином часу змінюється і коло спілкування людини – непитущих змінюють любителі випити. Спілкування з друзями не представляється без спиртного. Водночас більшає відмовок на питання, чому людина все частіше буває п’яний: «не можна відмовитися», «необхідно було пригостити» і так далі. В цілому людина маскує своє бажання випити під будь-який привід. У передчутті випивки змінюється поведінка людини. Він намагається швидше розправитися зі справами, у нього помітно піднімається настрій, тобто все говорить про те, що людина знаходиться в очікуванні випивки. Змінюється ставлення в позитивну сторону всього, що пов’язано з алкоголем. На докори рідних про часте пияцтво людина починає відстоювати свої права на випивку, так само як і своїх приятелів. Випивка в його очах має завжди позитивну сторону, а тверезий спосіб життя – негативну. Людина в стані сп’яніння відчуває себе набагато комфортніше, ніж в тверезому вигляді.
Виправдання за пияцтво набувають «наукові» обгрунтування: у невеликих дозах алкоголь корисний, спиртне знімає втому, стрес і інші. Людини стає неможливим переконати в шкоді частих пиятик – він бачить в них тільки позитивні моменти, а про користь алкоголю може говорити годинами.
Перебудовуються життєві і моральні цінності. Приймається тільки та політика у відносинах з близькими і друзями, яка сприяє випивці. Все що цьому заважає (робота, сім’я) стає тягарем.
Відсутність критики до себе. Людина не вважає свій поміняти спосіб життя неправильним, також як не вважає себе алкоголіком.
Така ознака алкоголізму, як втрата контролю на дозою випитого присутній на всіх стадіях хвороби. Тобто людина не здатна випивати тільки певне, невелика кількість алкоголю і найчастіше напивається до відключення свідомості. Цьому також є причини:
Того, хто п’є людині здається, що він недостатньо розслабився, а найчастіше взагалі вважає себе тверезим.
Людина п’є, щоб утримати ступінь сп’яніння на певному рівні і не тверезішати. Для цього в хід йдуть міцні напої, незважаючи на те, що раніше він надавав перевагу вино або пиво.
Чим більше людина п’є, тим більше йому хочеться. Заходи вже немає.
Третьою ознакою алкоголізму вважається відсутність блювоти, тобто організм уже звик до спиртного і не відкидає його. З плином часу блювота зникне зовсім. Це дуже небезпечний стан, оскільки передозування алкоголем може викликати смерть. Простіше кажучи, як тільки пропаде блювотний рефлекс, то можна сміливо діагностувати алкоголізм.
Ті, що п’ють люди часто хизуються тим, що можуть випити дуже багато і спокійно стояти на ногах, прекрасно себе почуваючи. Вони вважають цю особливість показником здорового організму, але це не так, це просто втрата сприйнятливості організму до спиртного. І чим частіше відбувається прийом алкоголю, тим більша доза потрібна для сп’яніння. Якщо людина стала випивати набагато більше, ніж раніше, а по ньому не скажеш, що він п’яний – то це початкова стадія алкоголізму.
І остання ознака алкогольної залежності – постійні випивки. Як тільки людина починає прагнути до постійного споживання спиртного, значить його організм уже зазнав серйозних змін.
Придивіться до своїх близьких. Якщо хоча б один з вищеописаних ознак алкоголізму відповідає їх поведінки, то потрібно бити на сполох.