Профілактика запою – це корекція психофізичного стану і патологічного потягу до вживання алкогольних напоїв

Профілактичне лікування алкогольної залежності є обов’язковим складовим у боротьбі із залежністю від зловживання алкоголем. Алкогольна залежність – хронічне захворювання, викликане систематичним вживанням спиртовмісних напоїв.

Стадії алкогольної залежності:

  1. Звикання організму хворого до спиртного і позитивне ставлення людини до його прийняття;
  2. Виникнення потреби у хворого похмелитися і зняти дискомфорт;
  3. Запій, при якому хворий не в змозі контролювати кількість випитого і не може вчасно зупинитися;
  4. Глибока психологічна залежність, коли у хворого сформована переконаність у тому, що він не зможе жити, якщо не буде вживати спиртне хоча б раз у день.

Скептично налаштовані люди стверджують, що лікування залежності не існує, профілактика запою – це міф і людина, що страждає алкогольною проблемою, вже ніколи не кине цю звичку. З усією відповідальністю можемо сказати, що будь-яку хворобу, в тому числі і залежність від спиртного можна лікувати, якщо дійсно цього хотіти.

Головне – це розуміння людиною проблемності свого стану і згода на надання допомоги. Ми ж, надамо якісне лікування запою і допоможемо впоратися з можливими ранніми і пізніми рецидивами захворювання (т.зв. зривами). Лікування від алкогольної залежності – складний, нерідко тривалий процес, що вимагає використання не тільки медикаментозних але й психологічних методів.

Виведення з запою

Для того, щоб вивести хворого з запою, необхідно провести очищення організму від токсинів, що утворились на протязі тривалого вживання алкоголю. У домашніх умовах це можливо за допомогою інфузійної терапії (крапельниць), сорбентів і лікарських засобів спрямованих на корекцію порушень обміну речовин і нормалізацію функцій життєво важливих органів і систем. Також у хворого необхідно придушити “тягу” – бажання постійного вживання спиртного.

Профілактика запою – вірний напрямок на шляху лікування алкогольної залежності

Процес лікування алкогольної залежності зводиться не тільки до лікування запою, але і як говорилося вище, – до профілактики “зривів” (поверненню до зловживання спиртним) на різних етапах утримання від випивки. Це великий комплекс заходів, що  включає (найбільш популярні):

1. Різні реабілітаційні методики. Найчастіше це – 12-ти крокові програми, що реалізуються через релігійні спільноти, психотерапевтичні групи, групи взаємодопомоги (т.зв. АА гр. Анонімних Алкоголіків і NA Анонімних Наркоманів), що проводяться стаціонарно або амбулаторно; індивідуальну роботу з психотерапевтом, психоаналітиком і т. д. Вони полягають у: фізичних і розумових вправах, спрямованих на відновлення розладів особистості, що неминуче виникають у людини залежної від психоактивних речовин; корекцію дисгармонії особистості, яка можливо і призвела до зловживання; переоцінці існуючої ситуації, і головне – усвідомленні своїх можливостей і подальшого життя без пристрасті до спиртного. Сюди ж можна віднести і терапію працею т.зв. трудотерапію, що допомагає пацієнтові відволікатися від нав’язливого бажання прийому алкоголю і поліпшуючу його загальне самопочуття.

2. Різні види “кодування” – умовно діляться на медикаментозні (“торпедо”; імплантація, або різні методи введення в організм медикаментозних засобів, що викликають різкі порушення самопочуття при спробі вживати алкоголь; самостійний, усвідомлений прийом пацієнтом тих же засобів у таблетках). Найчастіше виконуються фахівцями (наркологи, психіатри, хірурги, анестезіологи). Не медикаментозні (більш відомі, як метод А.Р.Довженко або просто кодування), проводяться більш різношерстою  компанією, – від фахівців медиків, психотерапевтів і психологів до різного роду обдарованих і не зовсім особистостей. Суть методу – формування відрази чи страху перед вживанням спиртних напоїв.

3. Введення пірогенних засобів, що підвищують на деякий час температуру тіла до критичних цифр, чим досягається ефект подібний по ефективності з медикаментозним “обривом запою”. Проведений з певною періодичністю, цей метод може приносити стійкий позитивний результат.

Коротко – метою всіх профілактичних заходів є переведення пріоритетів хворого з лікування згубної звички на повернення до колишнього або початку нового життя без вживання алкоголю. Величезну роль у цьому відіграють рідні та близькі пацієнта. Їх підтримка хворого і допомога у виконанні рекомендацій лікаря допоможуть досягнути очікуваних результатів.

Крім, власне виведення з запою, спеціалісти  нашої клініки займаються великим спектром заходів, спрямованих на профілактику подальшого зловживання алкоголем, співпрацюють з іншими фахівцями і медичними закладами для вирішення максимально широкого кола питань що стосуються лікування і профілактики запоїв, і орієнтована на досягнення максимально тривалих ремісій.

У нашій клініці працюють фахівці, що люблять і знають свою спеціалізацію, працюють над собою і підвищують свої професійні якості для надання максимально якісної допомоги пацієнтам та їх сім’ям.

Практика показує, що лікування і тим більше будь-які профілактичні заходи проти волі хворого не приносять позитивних результатів. Людина повинна сама усвідомити згубний вплив алкоголю на свій організм і життя в цілому – і тільки тоді, з’явиться можливість отримати очікуваний результат.

У Вас з’явились запитання? Стосовно лікування алкоголізму, кодування, реабілітації телефонуйте: (044) 331 4 911,  (097) 600 6 911.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012 - 2024 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com