Стадії алкоголізму, симптоми і прояви захворювання

В наші дні алкоголізм набув масштабів епідемії. З цим захворюванням так чи інакше знайомі практично всі: п’ють родичі, друзі, колеги і просто знайомі є майже у кожного. Багато хто вважає алкоголізм просто слабкістю, нехорошою звичкою, але на ділі – це серйозне, хронічне захворювання, яке необхідно лікувати.

Звичне вживання алкоголю в компанії, на святах або вечірках, коли людина контролює кількість випитого і адекватно оцінює свої сили, може зупинитися в будь-який момент і не відчуває потреби в спиртному, називають продром або нульова стадія алкоголізму. В стадії продрома побоюватися нічого, але при щоденному прийнятті алкогольних напоїв алкоголізм може розвинутися досить швидко – за 6 – 12 місяців. Лікарі виділяють три стадії алкоголізму, симптоми яких і описані нижче.

Перша стадія алкоголізму

Цей етап зазвичай триває від 1 року до 5 років. Для нього характерні поява психологічної залежності, нав’язливих думок про необхідність випити, патологічний потяг до алкоголю. Переносимість спиртного зростає, людина може щодня приймати всі великі дози алкоголю, блювотний рефлекс при передозуванні зникає. Можуть з’явитися провали в пам’яті, пропадає почуття міри, тобто людина не може вчасно зупинитися.

Алкоголізм друга стадія

Друга стадія може тривати від 5 до 15 років. На цій стадії алкоголізму симптоми ще більш виражені: потяг до алкоголю все зростає, толерантність організму до спиртного досягає максимуму, запої стають тривалими і частими. Часто виникають провали в пам’яті, проявляються зміни в психіці, знижується інтелект. При різкому припиненні вживання алкоголю проявляється абстинентний синдром.

Третя стадія алкоголізму

Третій етап може тривати від 5 до 10 років. На цій стадії всі перераховані вище симптоми посилюються, знижується тільки толерантність до алкоголю – хворий п’яніє від все менших доз. Можуть проявитися захворювання печінки, шлунка, серця, головного мозку. Нерідко виявляється «біла гарячка», яка закінчується повним недоумством або навіть смертю.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012 - 2024 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com