Торпедо та імплантація дисульфіраму – ефективний метод боротьби з алкогольною залежністю

«Торпедування» – один з найбільш часто використовуваних, методів лікування алкогольної залежності. Його по іншому ще називають: кодування від алкоголізму уколом чи гарячий укол.  Він не перестає бути актуальним методом, до якого звертаються лікарі-наркологи при лікуванні пацієнтів від алкогольної залежності.

Метод кодування – Торпедо

Лікування алкоголізму за допомогою Торпедо,- засноване на введенні пацієнту несумісного з алкоголем препарату. Простіше – це хімічна алкогольна блокада. Для такої блокади використовується дисульфірам. За 7-10 днів до моменту введення препарату хворому суворо забороняється вживати алкоголь. При неможливості кинути пити самостійно, пацієнту рекомендується проходження обов’язкової детоксикації (медикаментозне виведення з запою).

До введення препарату, лікар-нарколог попереджає пацієнта про принцип дії препарату і про те, які наслідки може викликати порушення заборони на вживання спиртних напоїв: вводиться препарат несумісний з алкоголем.

Принцип дії полягає в блокуванні дисульфірамом ферменту алкогольдегідрогенази, що, в свою чергу, блокує “переробку” досить токсичного продукту напіврозпаду алкоголю – ацетальдегіду. В результаті: якщо в присутності дисульфіраму в організмі, пацієнт спробує випити алкоголь, – воно буде метаболізуватися тільки до стадії ацетальдегіду і вести до його накопичення, що буде призводити до симптомів отруєння цією речовиною: розширенням мереж капілярів (повнокров’я внутрішніх органів, шкіри і зменшення циркулюючої в магістральних судинах крові), падінням артеріального тиску, загальною інтоксикацією.

Якщо хворий “зірветься” і прийме алкоголь навіть у найменшій кількості, його очікують: почервоніння шкірних покривів, біль у серці, прискорене серцебиття, нудота, блювання, відчуття припливу крові до голови, запаморочення, непритомність, зупинка дихання і серцевої діяльності, які можуть призвести до смерті.

Ціна кодування методом Торпедо – від 1500 грн

Імплантація дисульфіраму

Проводиться під шкіру в область спини, сідниць або живота. Постійне всмоктування препарату сприяє підтримці в крові пацієнта певної концентрації дисульфіраму. Суть основного блокуючого ефекту не відрізняється від вищеописаного. Підшиває препарат хірург, у стерильних умовах, застосовуючи стерильний медичний інструментарій. Завдяки місцевому знеболюванню, пацієнт не відчуває неприємних відчуттів, поки проводиться імплантація. Термін дії ефекту після імплантації дисульфіраму становить від 1 міс. до 1 року і більше. Кількість введеного препарату підбирається в кожному індивідуальному випадку по-різному, залежно від особливостей пацієнта і стадії його алкогольної залежності. Лікар-нарколог надає хворому інформацію про протипоказання і наслідки при порушенні режиму тверезості, а пацієнт дає письмову згоду на проведення цієї процедури. Через декілька днів після проведення процедури імплантації, наші співробітники, на прохання клієнта або його рідних, можуть виконати провокаційну пробу, під час якої хворому дають невелику кількість алкоголю. Мета такої провокації полягає у перевірці реакції організму на прийом алкоголю.

Після “підшивки” дисульфіраму пацієнту рекомендується відмовитися водних процедур на 3-5 днів і робити заміну стерильної пов’язки на місці імплантації, 1-2 рази протягом доби. Через тиждень після того, як препарат був імплантований, хворому знімають шви і обробляють місце імплантації антисептичним розчином до і після видалення швів.

Імплантація дисульфіраму – договірна, за наявності препарату в країні і ціни на нього на момент запиту.

Обмежувати лікування проблеми алкоголізму тільки аверсивними методами не завжди доцільно. Оскільки проблема залежності вносить негативні зміни у: психіку, особистість людини, загальний стан здоров’я і не в останню чергу у клімат стосунків у сім’ї і близькому соціумі. Нерідко потрібно виділяти важливість порушень у даних сферах. По мірі серйозності таких розладів лікарі нашої спеціалізованої наркологічної клініки пропонують додаткову медикаментозну та психологічну допомогу.

Консультація та запис на процедуру кодування від алкоголізму у нашому медичному центрі за телефонами: (044) 331-4-911 (097) 600-6-911

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (7 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2012-2019 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com