Всі причини підліткової наркоманії

подростковая наркоманияНаркоманія – наболіла проблема сучасності, погіршується з кожним роком. Це згубна пристрасть несе за собою масу негативних наслідків. Особливо важко, коли наркозалежністю страждають підлітки, які починають з «легких» замінників наркотиків, а потім переходять на прийом небезпечних сполук.

 

 

 

Причини підліткової наркоманії

  1. Підлітковий період відрізняється заниженою самооцінкою (особливо при завищених батьківських очікуваннях), нестійкою психікою, конфліктами і нерозумінням близьких людей. Намагаючись стати дорослими і незалежними, вони не відмовляються від пропозиції безкоштовно спробувати наркотик.
  2. Відсутність довірчих відносин, неправильне виховання батьків.
  3. Прогалини в освіті, недостатня адаптація в шкільному колективі.
  4. Мікросоціальні фактори, неблагополучна сім’я. Підліток бачить в наркотиках спосіб втекти від проблем, позбутися від стресу. Нерідкі випадки, коли всі члени сім’ї страждають алкогольною чи наркотичною залежністю.
  5. Почастішали ситуації залежно в дуже забезпечених сім’ях. Мотивуючим фактором є відсутність прагнень, цілей, нудьга. Дефіцит емоційних переживань штовхає їх на алкоголь, сигарети, безладні статеві зв’язки, наркотики.
  6. Оточення однолітків. Дитина, як губка, здатний вбирати в себе звички і цінності друзів, особливо мають лідерське і авторитетне становище в компанії.
  7. Спадкова схильність до залежності.
  8. Куріння і алкоголь. Пристрасть до них, тим більше до алкоголю, є своєрідною межею, після подолання якої легше перейти до важких наркотиків.
  9. До однієї з старомодних причин відносять низьку духовність. Різні засоби масової інформації з дитинства пропагують безладні зв’язки, алкоголь, куріння, тим самим культивуючи ниці цінності.

Діти, ділячись з ровесниками своїми відчуттями після вживання хімічних препаратів, навіть не підозрюючи, втягують інших в наркоманію, а коли усвідомлюють, що наркотики вбивають, виявляється вже пізно, тому що велика кількість друзів вже впали в залежність. Нам під силу батьків вчасно розпізнати тривожні сигнали, створити довірчу обстановку, оточити турботою, увагою, навчитися слухати і розуміти, що запобігає виникненню і поширення наркоманії.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012 - 2024 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com