Алкоголь і нервова система: чи дійсно випивка допомагає розслабитися?

Алкоголь і нервова системаВтомилися після роботи і хочеться трохи розслабитися за келихом вина чи мартіні? Немає сил далі вирішувати накопичені проблеми і, як варіант, вирішили їх просто «запити» і відволіктися на деякий час? Але чи варта така гра свічок?

У масовій свідомості вже давно зміцнилося стійка думка про те, що алкоголь – ефективний засіб від стресу і можливість розслабитися після важкого дня. Чи так це насправді? Тимчасове полегшення, яке ми отримуємо в процесі вживання алкоголю – це оманливе стан, ілюзія того, що нам стало краще.

Насправді, алкоголь надає протилежну дію на нашу нервову систему – це справжній депресанти, що пригнічує наші думки і емоції. При цьому не варто забувати, що надмірне вживання алкоголю руйнівно діє не тільки на нервову систему, а й на весь організм в цілому. Наприклад, серйозної атаці піддаються органи травлення і зуби, які, в разі зловживання алкоголем, можуть потребувати серйозного лікування.

Необхідно розуміти, що спроба піти від проблеми не вирішує самої проблеми. Через деякий час вона повернеться, а разом з нею і стан похмілля, і відчуття сорому від власної безвольність. Повторне звернення до алкоголю, як до антидепресантів буде посилювати проблему ще більше. Якщо неможливо впоратися з проблемою власними силами, використовуйте інший антидепресант – знайдіть алкоголю заміну. Спілкування з друзями, спорт, музику, книги, сон, фізична праця, допомога іншим – список величезний. Головне вибрати те, що вам дійсно до душі.

Що ж стосується алкоголю як засобу відпочинку після роботи, то це теж ілюзія. Знімаючи психологічне навантаження, накопичену нами за день, алкоголь одночасно додають власний «вантаж». Первісне почуття легкості змінюється млявістю і сонливістю, а радості і безтурботності – скутістю і похмурістю. Таким чином, якщо алкоголь і створює на перших порах відчуття розслабленості, то це тимчасовий стан, за яким неминуче піде розплата.

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012-2021 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com