Страшно, коли алкоголізмом хворіє чоловік. Ще страшніше – коли від цієї хвороби страждає жінка. Така історія – в життя громадянки К. Вона ніде не працює, зловживає алкоголем. Звинувачує в цьому брата свого співмешканця: мовляв, він змушує її заглядати в чарку. Такі посиденьки закінчуються сварками, справа доходить і до бійок, і навіть до того, що можна почути, як люди посеред літа з п’яних очей зачитують прикольні поздоровлення з новим роком.
У громадянки К. є неповнолітня дочка. Дівчинка гостро відчуває брак батьківської любові: рідний батько проходить лікування в обласному центрі, мати зловживає алкоголем. Її п’яні скандали з братом співмешканця калічать душу дитини.
Тепер дівчинка буде перебувати в соціальному притулку. У громадянки К. є півроку, щоб виправити ситуацію. Їй необхідно пройти лікування від алкогольної залежності, вирішити питання з житлом, працевлаштуванням. Вона повинна перемогти свою неміч – заради себе, заради своєї дитини.
Якщо батьківське серце мовчить.
Майже півроку в соціальному притулку перебувають двоє дітей громадян С. Протягом цього часу онуків відвідувала бабуся, яка готова взяти дітей під опіку. А ось серця рідних батьків двох хлопчиків мовчать. За весь час, поки діти перебували в соціальному притулку, громадяни С. так їх і не відвідали. Напевно, не вистачало часу. Ймовірно, дефіцит його став причиною і того, що вони так і не вирішили питання з житлом, в якому за несплату відключено електрику. Чи не порвали громадян і дружби з алкоголем, раз у раз звертаються до своїх старих помилок.
Байдужість батьків рідною дітей обурює. А діти, як свідчать працівники соціального притулку, так хочуть повернутися додому, до мами і тата. Невже їх серця не відгукнуться на такий поклик? Невідомо.
Поки згідно з постановою комісії у справах неповнолітніх розпочато збір документів на оформлення опіки над двома неповнолітніми, яких готова взяти їх бабуся. У громадян С. залишився фактично місяць, щоб вирішити, як їм далі жити: з дітьми або без них.