Алкогольна інтоксикація – це або добре, або дуже неприємні наслідки неконтрольованого задоволення

алкогольна інтоксикація

Алкогольна інтоксикація, – це не обов’язково стан алкогольної коми або отруєння. Цей термін, описує всі зміни в організмі, психіці людини, які настають після початку вживання етанолу, в будь-яких кількостях.

Симптоми алкогольної інтоксикації різняться від частоти вживання. Вони висвітлюються в літературі, як гостра і хронічна алкогольна інтоксикація. По своїй суті – це різні, за глибиною, тривалістю та  шкідливістю зміни психіки й здоров’я.

Поінформованість про зміни в організмі, які відбуваються при алкогольної інтоксикації, досить актуальні для будь-котрої дорослої людини.

 

Знати наслідки алкогольної інтоксикації, потрібно, для розуміння:

 • власного самопочуття або когось, після випивки;
 • морально і законодавчо допустимої поведінки в стані сп’яніння;
 • організації часу і оцінки працездатності;
 • необхідності надання невідкладної допомоги;
 • необхідності звернення за спеціалізованою допомогою до нарколога;
 • часте вживання алкоголю, викликає залежність!

У даній статті, ми не будемо зупинятися на позитивних ефектах алкогольного сп’яніння. Справедливо вважаючи, що потенційна аудиторія, добре знайома з цією інформацією.

 

Лікар-нарколог нашого наркологічного відділення, допоможе дати кваліфіковану оцінку ситуації, що у Вас виникла. Допоможе Вам визначитись з необхідністю допомоги.

 

Звертайтеся!

(044) 331-4-911, (097) 600-6-911   e-mail: narcologist.ua@gmail.com

або


Напишіть нам

 

Алкогольна інтоксикація гостра (просте алкогольне сп’яніння)

Це, зміни психіки й самопочуття, які наступають після вживання алкоголю. У відносно здорової людини й людини, що систематично випиває, ці стани відрізняються.

Наслідки вживання алкоголю

Межею, безпечної кількості вживання алкоголю, згідно даним ВООЗ від 2011р., – є споживання до 210 грам – 96% етанолу, в тиждень, для чоловіків (це ~ 500 гр. горілки, близько 1 л. вина або 3,5 л. пива) і 135 грам в тиждень для жінок (~ 325 гр. горілки, 0,7 л. вина або близько 2л. пива). Але, за умови, що 2 дні в тиждень, алкоголь не вживається.

Досить наочним, для розуміння співвідношень, є поняття:

1 доза алкоголю

Це = 50мл. горілки = 40мл. коньяку = 500мл. світлого пива = 150мл. сухого вина = 100мл. кріпленого вина

 

Вплив інтоксикації алкоголем на психіку, організм. Метаболізм алкоголю.

Засвоєння алкоголю починається вже в ротовій порожнині. Але, в основному, він всмоктується зі шлунку  ~ 20% і з кишечника ~ 80%. Етанол, розноситься кров’ю, практично в усі органи. У головному мозку, його концентрація найбільш висока. За деякими даними, може до 75% перевищувати таку, в інших органах.

 

Значущими змінами алкогольної інтоксикації, є психічні та інтоксикаційні ефекти, як самого етанолу, так і продуктів його розпаду. Психічні ефекти сп’яніння, реалізуються через пряму дію етанолу на нейромедіаторні системи головного мозку. В першу чергу, на катехоламінову. Але також, на: ГАМК, бензодіазепінову, опіоїдну, й ін.

 

Присутність алкоголю викликає викид нейромедіатора дофаміна, відповідального за активність і позитивний емоційний стан. Що, у свою чергу, зумовлює, настання задоволення, ейфорії.

 

Як швидко настає і скільки триває гостра алкогольна інтоксикація, – залежить від багатьох факторів:

 • кількості вжитого алкоголю; інтенсивності процесу випивки; часу, що пройшов від останнього вживання;
 • прийом алкоголю натщесерце, навіть в помірних кількостях, викликає більш сильне сп’яніння;
 • кількість і жирність прийнятої їжі, – уповільнюють всмоктування етанолу, викликаючи помірне сп’яніння, навіть при порівняно великих обсягах випитого, як для конкретної людини;
 • статі; індивідуальної толерантності до сп’яніння; національності;
 • стану здоров’я, рівня втоми або активності.

Руйнується алкоголь у всіх тканинах, але в основному, його «переробляє» печінка, до вуглекислоти і води, через цілий каскад реакцій. Частина продуктів метаболізму, можуть бути універсальним поживним субстратом, навіть, більш енергетично ефективним, ніж глюкоза. Тому, систематичні алкоголіки, можуть досить тривалий час, обходитись без їжі.

 

Близько, 15 – 20% алкоголю виводиться в незміненому вигляді, при диханні, з потом, сечею та калом. В середньому, у здорової людини, етанол метаболізується зі швидкістю 7 – 10 мг. на годину. Таким чином, середня швидкість зниження його концентрації в організмі у чоловіків складає, близько 0,1-0,15 ‰ (проміле) за годину, у жінок – до 0,1 ‰ за годину.

Досить відомою, проміжною ланкою розпаду алкоголю, є ацетальдегід. Ця токсична реактогенна речовина, є причиною нездужання, головного болю й симптомів отруєння, після «гарного» застілля. А також, порушує функції, практично всіх, органів і систем.

 

 

Алкогольна інтоксикація симптоми

Згідно з міжнародною класифікацією хвороб, десятого перегляду (МКХ-10), для діагностики алкогольної інтоксикації (сп’яніння), оцінюються розлади: емоцій, поведінки, свідомості, сприйняття, фізіологічних реакцій. Симптоми оцінюються спостереженням.

Для підтвердження діагнозу: Гостра алкогольна інтоксикація, – достатньо наявності трьох, з перерахованих нижче, діагностичних критеріїв та інформації про факт вживання:

 • розгальмованість; зниження критики до своїх вчинків;
 • поверхневість суджень; схильність до суперечок, провокування конфліктів;
 • лабільність настрою, – від благодушності до плаксивості, дратівливості;
 • зниження уваги, надмірність «переключення» у спілкуванні, поведінці; зниження продуктивності роботи; допущення помилок;
 • хиткість ходи; тремор рук; нечіткість мови; почервоніння обличчя; почервоніння склер.

Відповідно до законодавства більшості країн, при скоєні протиправних дій, виконання професійних обов’язків, керування механізмами, – глибина сп’яніння грає другорядну роль. Відповідальність настає або істотно посилюється, за сам факт вживання алкоголю і наявність симптомів сп’яніння.

Спеціальний технічний пристрій для виявлення алкоголю у видихуваному повітрі.

Кількісне визначення алкоголю в біологічних середовищах (кров, сеча) здійснюється за допомогою лабораторної діагностики – газова хроматографія. Або, за допомогою сертифікованих спеціальних технічних засобів, – компактних апаратів (Dräger Alcotest, АлкоФор) і тест-смужок (в слині, сечі і видихуваному повітрі).

Етанол, – речовина, яка в невеликих кількостях, завжди, присутня в організмі. При деяких захворюваннях, його концентрація в крові, може бути підвищена. Наприклад, при хронічному гастриті, дисбактеріозі, і деяких інших.

Допустима мінімальна концентрація алкоголю в крові, сечі або в повітрі, що видихається (на території України), може бути не більше 0,2 проміле. Процедури огляду, діагностики, оформлення даних, при настанні відповідальності – здійснюються відповідно до наказів МВС, МОЗ України:

N400 / 666 від 09 09 2009

Зареєстрованому в Мін’юст України 06 10 2009 N931 / 16947

Із змінами і доповненнями від 10 07 2015 N843 / 423;

 А також:

 N1452 / 735 від 09 11 2015

Зареєстрованого в Мін’юст України від 11 11 2015 р. N1413 / 27858

 

Вплив алкогольного сп’яніння на: швидкість реакції, поведінку і критичність до ситуації, пояснюють, обмеження вживання алкоголю, при: керуванні механізмами, виконання високоточної, відповідальної і інтелектуально-значущої діяльності. Наводимо цікаві дані:

 • 0,2 – 0,5 ‰, – спостерігається уповільнення визначення швидкості руху об’єктів.
 • 0,5 – 0,8 ‰, – очі з затримкою перебудовуються на різні типи освітлення, в тому числі і на світло світлофора. Звужується ефективний контроль периферичного зору;
 • 1,2 – 2 ‰, – до перерахованого вище, приєднується, виражене уповільнення практичної реалізації необхідної дії; гальмування і “викривлення” аналізу інформації, отриманої від органів чуття. Судження поверхневі. Критика, до серйозності того, що відбувається, часткова;
 • 2,5 ‰ і вище, – серйозні порушення координації рухів; нерідко, тимчасове порушення орієнтації в просторі; звуження свідомості; виражена сонливість.

 

Скільки часу триває і які має наслідки проста алкогольна інтоксикація. У дорослих (від 21 і більше років), які випивають несистематично.

Глибина сп’яніння

Об’єм випитого алкоголю.

Орієнтовно

Кількість алкоголю в крові, ‰ (проміле)Час виведення з алкоголю й продуктів його розпаду. Годин. Орієнтовно

Час відновлення до нормального самопочуття. Годин. Орієнтовно

Важкість стану.

Необхідність допомоги

Незначна

~ 25 мл. горілки

0,33 л. пива

100 мл. вина

0,3 – 0,52 – 3,52 – 5Ні

 Легка

50 – 75 мл. горілки

0,5 – 0,7 л. пива

0,15 – 0,25 л. вина

0,5 – 1,5

4 – 10

5 – 12

Ні

 Середня

150-200 мл.горілки

1 – 1,7 л. пива

0,35 – 0,6 л. вина

1,5 – 2,5

12 – 20

14 – 30

Частіше ні

Виражена250-400 мл. горілки

2 – 3 л. пива

0,7 – 1,5 л. вина

2,5 – 3,524 – 36От 30-48 і більше

Рекомендована допомога, спостереження, супроводження

 Глибока, часто з виключенням свідомості. Можлива кома, смерть. Наслідки токсичного враження внутрішніх органів.

450–700мл. горілки

3,5 – 4 л. пива

2 – 2,5 л. вина

4 – 5 і більше

2 – 3 дні.

Залежить від глибини порушення функцій внутрішніх органів; своєчасного надання допомоги.

2 – 5 днів.

Залежить від глибини порушення функцій внутрішніх органів; своєчасного надання допомоги.

Рекомендована консультація мед. працівника. Госпіталізація у реанімаційне чи токсикологічне відділення.

 

Виражена та глибока алкогольна інтоксикація, часто, має для її «носія», серйозні наслідки:

 • травматизм – падіння;
 • травматизм, – побої, з метою пограбування або в зв’язку з відсутністю бар’єрів у спілкуванні;
 • асфіксія блювотними масами;
 • порушеннями серцевого ритму; раптова серцева смерть;
 • пригнічення дихального і серцево-судинного центрів головного мозку. Як наслідок – можлива смерть від дихальної або серцево-судинної недостатності;
 • алкогольна кома.

Після глибокого сну, пригнічення нервової системи алкогольною інтоксикацією, змінюється постінтоксикаційним станом. Він характеризується симптомами отруєння, фізичного і психічного виснаження, розлагодженням процесів збудження/гальмування в центральній і вегетативній нервових системах.

Тяжкість симптомів, залежить від кількості утвореного ацетальдегіду і швидкості його окислення до оцтової кислоти. За цей процес, відповідальна алкогольдегідрогеназа (АДГ).

Ефективність роботи цього ферменту, може сильно відрізнятися у різних людей, дітей і дорослих, чоловіків і жінок. Також, активність АДГ, генетично обумовлена ​​і у різних людей, в межах однієї або зовсім різних, національностей. Тому, люди з порівняними масово-габаритними показниками, можуть зовсім по-різному, переносити дію алкоголю. Найбільш неприємні наслідки, має алкогольна інтоксикація, що призводить до вираженого або глибокого сп’яніння.

 

Постінтоксикаційний стан супроводжують такі симптоми:

 • загальна слабкість, головний біль;
 • сильна спрага;
 • гикавка, нудота, блювота, відсутність апетиту;
 • біль, важкість у животі (під правою та лівою реберними дугами, в ямці, навколо пупка), пронос;
 • зниження температури, озноб, пітливість;
 • падіння або підвищення артеріального тиску;
 • порушення ритмічності серцебиття;

Даний перелік симптомів відображає токсичне ураження: підшлункової залози, печінки, шлунку, кишечника, нирок, серця, головного мозку і нервової системи в цілому. Короткостроково, але серйозно, можуть порушуватися кислотно-лужне і водно-сольові співвідношення.

 

 

Якщо у Вас виникли питання, потрібна кваліфікована консультація, щодо стану здоров’я людини в стані гострої алкогольної інтоксикації (сп’яніння). Наші фахівці – проконсультують і допоможуть в ситуації, що склалася. Ми також, виводимо з запою, допоможемо закодувати від алкоголізму. Проводимо процедури торпедо та імплантації препарату дисульфірам.

Якісно! Анонімно!

Телефонуйте!

 

(044) 331-4-911, (097) 600-6-911

Або напишіть, своє питання в формі звернення, на e-mail: narcologist.ua@gmail.com

 

 

 
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наркологическом центре клиники им. Гальченко В.В. в г. Киев | narcologist.kiev.ua
© 2012-2021 МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ООО «Клиника им. Гальченко В.В.» All rights reserved
Сайт создан: sailstudio.com